רהיטים מעוצבים לבית ממלאים תפקיד עצום בקביעת סגנונות עיצוב פנים של בתים בימינו. ההתנסות בעיצובים בסגנונות שונים ועיבודים שונים היא דרך נפלאה להשיג מראה ייחודי, אך יחד עם זאת בחירת הרהיטים המתאימים עשויה להתגלות כמשימה לא פשוטה, וכדי להבטיח שהרהיטים שתבחרו תואמים את הסגנון שלכם ועונים לצרכים שלכם, אמצו לפחות חלק מהעצות הבאות.

התחילו בבסיס

לפני שאתם מעצבים רהיטים לבית, עליכם להחליט מהו הרהיט המרכזי בכל חלל. כמו כן, עליכם לבחון את השימושים שאתם מבקשים להשיג ואת הצרכים שאתם מבקשים לקבל עליהם מענה מריהוט הבית שאתם מעצבים.

שמרו על איזון בין סגנון אישי, פונקציונליות ומקוריות

שום דבר בעולם לא מעיד יותר על האדם מסביבתו האישית. בין אם אתם רוכשים ריהוט יוקרה או מעצבים רהיטים בהזמנה אישית, כדאי שהם יתאימו לצורכי העיצוב האישיים שלכם. עם שפע המידע שקיים במדיה, קל לקבל השראה מאתרים שונים כמו פינטרסט ואינסטגרם, אך חשוב לזכור את מגבלות החלל, הפונקציונליות של הרהיטים והשתלבותם במראה הכללי.

השתמשו בכוח הניגודיות

כשמקשטים חלל, חשוב לגרום לאפקט ה"וואו", שנולד כתוצאה מניגודיות בין פריטים שונים, זהו עקרון עיצובי בסיסי, שיש לקחת בחשבון בעיצוב כל חלל פנימי או חיצוני. את הניגודיות ניתן להשיג על ידי משחק של צבעים, מרקמים, רהיטים מעוצבים או כל אלמנט שיכול למשוך את תשומת הלב ולבלוט. אל תחששו מלשבור את חוקי העיצוב, ונסו לשלב סגנונות שונים. כמובן שתוכלו להיעזר ולהתייעץ עם מעצב הרהיטים שלכם, שיתרום לכם את דעתו המקצועית.

בחרו את נושא העיצוב

הנושא הוא הכוח המניע שעומד מאחורי רהיטים מעוצבים לבית. שאלו את עצמכם האם אתם מעוניינים במראה נקי ומינימליסטי, מודרני, כפרי או בסגנון רטרו וכו'. בין אם אתם מחפשים כורסאות, מיטות או מזנונים מעוצבים, בחנו אתרי מעצבים, וחקרו כיצד הם שילבו רהיטים מעוצבים בסגנונות עיצוב שונים. תוכלו לקחת רעיונות ממבחר סגנונות, ואף לשלב אותם יחד עם המעצב שתבחרו. למעשה, כשדיירי הבית מעדיפים סגנונות שונים, נולדים פריטים ייחודיים ויוצאי דופן, שמותירים רושם עז ומהווים פיסות אומנות בלעדיות לבעליהן, שאין דומות להן.

שמרו על אסתטיקה ונוחות

כחלק מהפונקציונליות של הרהיטים, חשוב שהם ישתלבו בצורה אסתטית ונינוחה במרחב. מומלץ לנסות כמה סידורים שונים של הרהיטים שתבחרו, כך שניתן יהיה לבחור את הסידור הנוח והמתאים ביותר.

כשמדובר ברהיטים מעוצבים לבית לא מוותרים על איכות

חומרי הגלם שתבחרו עבור הרהיטים שלכם חייבים להיות באיכות הגבוהה ביותר. אל תוותרו על איכות הבד או על הטקסטורה שאתם מבקשים, והיעזרו במעצב שלכם. בקשו ממנו המלצות על החומרים האיכותיים ביותר, שיישארו עמידים לאורך שנים רבות ויתאימו לרהיטים שאתם מבקשים לעצב, כך שתוכלו ליהנות מההשקעה שלכם לטווח הרחוק.

נצלו את הריהוט לשימושים נוספים

חלק מהרהיטים המעוצבים יכולים לשמש אתכם למגוון פונקציות, ולאפשר לכם ליהנות ממספר מוצרים ברהיט אחד. לצורך העניין, מיטה עם ארגז מצעים או ארגז אחסון שהוא גם ספסל הם רעיונות שיסייעו לכם לקבל יותר פונקציונליות מהרהיטים שלכם מבלי לפגוע במראה, בסגנון או ביופיים.

עוז סטיל הוא אמן מתכת ומתמחה בעיצוב רהיטים מחומרי גלם שונים. בסטודיו שלנו מעצבים מבחר רהיטים בהזמנה אישית, חלונות מפרופיל בלגי, מעקות בטיחות ומדרגות לבית, למשרד ולעסק. בואו להתרשם ממגוון עיצובי יוקרה ייחודיים ולעצב גם לכם ריהוט בהתאמה אישית.